Rusztowania przejezdne — Szczecin

Sprzedajemy i wynajmujemy rusztowania przejezdne. Współpracujemy z klientami ze Szczecina i okolicznych miejscowości. Doradzamy, jakie systemy oraz w jakiej ilości sprawdzą się w konkretnej sytuacji. Przedstawiamy specyfikację techniczną poszczególnych elementów, a w przypadku wynajmu oferujemy również usługę montażu systemu na placu budowy czy w miejscu realizacji prac remontowych. Po zakończeniu realizowanych działań demontujemy i odbieramy system od klientów. 
 
Rusztowania przejezdne sprawdzają się zarówno przy realizacji robót wewnątrz budynku, jak i wokół niego. Można je wykorzystać m.in. do: 
  • prac wykończeniowych — malowania ścian, montowania elementów dekoracyjnych czy oświetlenia; 
  • prac malarskich; 
  • montowania elektryki; 
  • instalacji klimatyzacji; 
  • przygotowania budynku do termomodernizacji — wynajmujemy również rusztowania elewacyjne, które są tworzone z myślą o ociepleniach obiektów czy ich renowacji. 
     
    Niezależnie od rodzaju podejmowanych prac ważna jest solidność konstrukcji. Dostarczamy produkty od zaufanego dostawcy, dlatego mamy pewność, że są one stabilne oraz bezpieczne — tyczy się to zarówno nowych systemów, przeznaczonych do sprzedaży, jak i tych wynajmowanych. 
     
    Regularnie sprawdzamy stan techniczny elementów, a w razie potrzeby poddajemy je renowacji. Wiemy bowiem, że przy pracy na wysokości ważna jest niezawodność, wytrzymałość oraz doskonała kondycja konstrukcji. 
     

    Czym wyróżniają się rusztowania przejezdne? 

    Oferowane rusztowania są wyposażone m.in. w samozatrzaskowe zaciski ułatwiające montaż, demontaż i przebudowę rusztowań, dlatego są tak łatwe w użytkowaniu i praktyczne. Inny ich wspólny element to wysokogatunkowe aluminium, dzięki któremu cała grupa rusztowań jest wyjątkowo trwała i lekka, co wpływa na łatwość ich przemieszczania. Z kolei samonastawne kółka o średnicy 200 i 125 mm pozwalają na swobodne manewrowanie konstrukcją, a hamulec nożny stanowi jej dodatkowe zabezpieczenie. Przejezdne rusztowania, stosowane wewnątrz budynków i wokół nich, a belki jezdne i podpory zapewniają ich stabilność, która jest absolutną podstawą podczas wykonywania prac na wysokościach.

    Warto wiedzieć, że ramy aluminiowe mają konstrukcję szczeblową. Dzięki temu, że szczeble są żebrowane, robotnicy wchodzący na rusztowane mają zapewnione maksymalne bezpieczeństwo. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia również regulację wysokości – pomosty są ułożone w odstępach co 27,5 cm w całym zakresie wysokości.  Złożone rusztowanie zajmuje mało miejsca w czasie magazynowania i transportu. Rusztowania przejezdne mają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/012/07 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

    Podstawowe zasady dotyczące montowania rusztowań przejezdnych 

    Pomost roboczy w przypadku rusztowań przejezdnych powinien być montowany maksymalnie 1,8 m poniżej najwyższego miejsca, w którym będzie pracował robotnik tak, aby mógł bez większych problemów manewrować narzędziami. Konstrukcje posiadające pomosty robocze zamontowane powyżej wysokości 2 m, muszą mieć także pomost zabezpieczający. Dodatkowo wejściowe klapy na dwóch następujących po sobie kondygnacjach nie mogą być montowane w jednym pionie. Ważne są również poręcze oraz poprzeczne i wzdłużne krawężniki wzmacniające konstrukcję. Istotne jest też prawidłowe umiejscowienie stężeń pionowych, które powinny być ułożone w kształcie zygzaka. W przypadku balastowania stosuje się żeliwne obciążniki, które zawsze dopasowywane są do rodzaju rusztowania, jego konstrukcji, kształtu oraz wymiarów. Zabrania się natomiast balastowania konstrukcji przejezdnej materiałami sypkimi.

    W zakresie montażu – podobnie jak w przypadku zadaszeń - dopuszczalne jest używanie tylko takich elementów, które są proste i niewygięte. Jeśli dodatkowo doszło do uszkodzenia sprężyny w zaczepie, wówczas taki zaczep trzeba roznitować i wymienić wadliwą sprężynę na nowy element. Nie zaleca się również używania elementów niesystemowych, gdyż może to grozić niestabilnością takiego rusztowania.

    Typ rusztowaniaWymiary platformy (m)Wysokość pomostu roboczego (m)Obciążenie użytkowe pomostu roboczego (kN/m2)
    MP MINI1,80 x 0,750,90-3,532 kN/m2
    MP 6001,80 x 0,752,32-5,072 kN/m2
    MP 8001,80 x 1,502,17-11,802 kN/m2
    MP 10002,80 x 0,752,32-11,952 kN/m2
    MP 20002,85 x 1,502,17-10,852 kN/m2
    rusztowania przejezdnerusztowania przejezdne.jpg